Podsumowanie tygodnia – spotkania

Na trzy tygodnie przed festiwalem przyspieszyliśmy tempo. Trzy sekcje spotkały się na integracyjno-organizacyjnych spotkaniach, żeby przedyskutować działania na kolejne dni.

Jako pierwsza spotkała się sekcja badań, złożona w dużej mierze ze studentów socjologii. Na czele z Karoliną Baranowską są odpowiedzialni za przeprowadzenie ewaluacji festiwalu, która już drugi raz ma pomóc zarówno organizatorom, jak i wolontariuszom w jeszcze lepszym planowaniu kolejnych edycji Miesiąca Fotografii. Swojej przestrzeni użyczyła Fundacja Sztuk Wizualnych, a zdjęcia zrobiła naczelna graficzka woloMFK, Marta Baszkiewicz. Dzięki i dzięki!
Jako druga, tym razem w Centrum Obywatelskim (którego dwie sale, wiekszą i mniejsza, polecamy wszystkim, którzy potrzebują takiego miejsca do pracy), spotkała się sekcja oprowadzania. To zupełnie nowa inicjatywa; ewaluacja poprzedniej edycji MFK pokazała, że nie do wszystkich grup społecznych informacja o festiwalu dociera w równym stopniu. Ewelina Kawulok i Julia Pietrzak ze swoim zespołem będą starały się zaktywizować młodzież szkolną i seniorów, zapraszając ich na oprowadzanie po wystawach połączone z warsztatami. Akcja dopiero w czerwcu, ale na zdjęciach Filipa Preisa już widać mnóstwo energii!

opro
opro-4
opro-7
opro-9
opro-17
opro-18
opro-20
opro-22
opro-25
opro-27

W niedzielę Fundacja Sztuk Wizualnych gościła sekcję kolportażu, niezawodnych promotorów Miesiąca Fotografii. Działania logistyczne tej sekcji koordynuje Ania Kluz, ale na spotkaniu nie zabrakło też wiecznie tabelkującej wolo-koordynatorki – Justyny Skowronek i stałego bywalca wszelkich festiwalowych wydarzeń, czyli Dżumy The Psa. Niewidocznym fotografem była Wiktoria Kujawska.

Dodaj komentarz